Doporučujeme

Točená vanilková zmrzlina v cukrárně na náměstí v Kunžaku je opravdový gurmánský zážitek. Cukrárnu provozuje ZD Kunžak a zmrzlinu vyrábí z vlastního mléka a smetany. Není to žádný ošizený "krakovaný ropný výrobek", ale poctivá česká zmrzlina. Někdy vymění příchuť, ale vanilková je prostě vanilková.

 

Prodejna potravin FLOP - Kunžak na ulici Hradecká ( z náměstí v Kunžaku směrem na Jindřichův Hradec, první ulicí vpravo, na rohu je restaurace U Točíka ) začala nabízet zabijačkové speciality. Z vlastních rukou pana majitle vycházejí dobroty jako jitrnice, jelita a prejt dělané s láskou a tradiční technologií z kvalitních surovin. Ochutnali jsem a doporučujeme. 

Nyní pan majitel rozšířil výrobu i o další uzenářské speciality, např. výbornou hovězí šunku, opravdové špekáčky, liberecké párky a další typy klobásek, vše děláno dle starých receptů, zeptejte se, má-li čas, rád o tom pohovoří. A doporučit můžeme vše.

Otevírací doba: od ponděli do pátku 6,00 - 18,00, v sobotu 6,30 - 11,30 a v neděli 7 -10,30.

 

Kavárna Do mlejna Markvarec - Nekuřácká kavárna s výbornou kávou a prodejní výstavou keramiky v prostorách starého mlýna.

 

Restaurace U Koudelky Český Rudolec - Pozor! Klasická česká hospoda, proto doporučujeme sednout si na zahrádku, ale hlavně nelistujte v jídelním lístku. Hotovky na 1. straně nabízejí 100g řízek, který je skutečným gurmánským zážitkem. Navíc má kuchař rozbitou váhu, takže kdo ho sní, něco zví. Dobrou chuť.


Pohádková říše Fábula - Ideální místo pro rodinný výlet s dětmi, a to za každého počasí. Velká část atrakcí je pod střechou. V horku se zchladíte v pohádkovém sklepení a ostatních prostorách této krásné staré prvorepublikové budovy. Potkáte živou čarodějnici, čerta a další pohádkové bytosti. Čekají Vás tvořivé dílny, divadlo na zelené louce, mini ZOO, pohádkové bludiště, obří společenské hry a království hlavolamů.